HİZMETLERİMİZ

Beton Delme Hizmeti

Beton Delme Hizmeti

Karot Beton Delme

Karot makineleri inşaat sektöründe bilinen en güçlü maddelerden biri olan ve binanın taşıyıcılık görevini üstlenen betona üzerinde her türlü delme, kesme, kırma gibi işlemleri gerçekleştirmeye yarayan bir el aletidir. Makine kullanımı iş bilirkişiler tarafından olmalıdır. Kullanımı profesyonellik gerektiren kator makinesi 100 yılı aşkın bir süredir kendini geliştirerek sektörde yer etmiş ve en çok kullanılan el aletleri arasında ilk sıraya adını yazdırmıştır. Kullanım yelpazesinin çok geniş olması, neredeyse her alanda makinenin kullanılabiliyor olması bu makineyi daha çok istenilir hale getirmiştir.

Karot beton delme işlemi karotçular tarafından yapılır ve makine kullanımına hakim olmak çok önemlidir. Her işin bir ustalığı olduğu gibi beton delme işlemi de bir ustalık gerektirmektedir. İlke karot olarak alanında tecrübeli ekibimiz bu ustalığa ve profesyonelliğe sahip, vizyon ve misyon sahibi, işini severek ve güler yüzlü yapan çalışanlara sahiptir.

İnşa edilen yapılarda en sık kullanıldığını gördüğümüz malzemeler başlıca beton, mermer, granit gibi yapısı güçlü olan maddelerdir. Bu tür maddeler gerek sağlamlık açısından gerekse görsellik açısından oldukça yaygın kullanılmaktadır. Böylesine güçlü bir yapısı olan bu maddeler kaba inşaat sırasında, ince inşaat sırasında, veya inşaatı bitmiş yapılarda ihtiyaca binaen veya sadece tasarım amaçlı delme, kesme, kırma gibi işlemlere ihtiyaç duymaktadır. Bu ihtiyaçların karşılanması ve en güvenilir şekilde sonuca ulaşılması için ilke karot bu gibi işlemlerdeki hummalı çalışması ve gösterdiği başarı ile adından söz ettirmektedir.

Beton Delme İşlemleri Nasıl Gerçekleştirilir?                    

Beton delme işlemi için öncelikle karotçu ekibimiz tarafından delme işleminin yapılacağı yüzeyin incelenmesi gerekmektedir. Gerekli incelemenin yapılması ve müşterinin beklentisi iyice anlaşıldıktan sonra ilke karot ekibimiz uygulanacak işlem hakkındaki detaylı açıklamayı sizlere yapacaktır. Açıklamanın da yapılmasının ardından delme işlemi için gerekli ekipmanlar hazırlanır ve uzman karotçular tarafından delme işlemi gerçekleştirilir. Şimdi ise makineyi daha yakından tanımak ve delme işleminin tam olarak nasıl yapıldığını inceleyeceğiz.

Karot Beton Delme Makinesi Nasıl Çalışır?

Karot beton delme makineleri elektrik ve su yardımı ile çalışan makinelerdir. Makinenin ağız kısmında karotiyer adı verilen başlıklar mevcuttur. Başlıkların iç orta kısımları silindir şeklinde boşluktur ve karotiyer adı verilen bu başlıkların ucu yine güçlü bir malzeme olan elmastan üretilmiştir. Beton delme işlemi bu elmaslar yardımı ile yapılmaktadır. Su ile çalışıyor olmasının bu noktada büyük bir faydası vardır. Zira su, elmas uçları hasar görmesinden korur ve makinenin kullanım ömrün uzatır. Makinenin beton delme işlemini doğru bir şekilde gerçekleştirebilmesi için zemine sağlam bir şekilde sabitlenmiş olması gerekmektedir. Bu sabitleme işlemi de vida ve dübel yardımı ile sağlanmaktadır. Zemine sağlam bir şekilde sabitlenmiş olan ilke karot makineleri dik bir konuma getirilip elektriğe takılması ile kullanıma hazır hale getirilir. Başlıkların beton yüzeyle buluşması ile, ortası boşluk olan başlıklar beton üzerinde delik açma işlemine başlar. 10 metre derinliğe kadar inebilen karot beton delme makinesinin delme çapı Q600’ e kadar ulaşabilmektedir. Beton içerisine giren elmas uçlu karotiyer delinen betondan içerisine hapsettiği kısmı yüzeye çıkarmaktadır. Makine üzerinde bulunan vites sistemi ile de karotçu istediği hızı manüel olarak ayarlayabilmektedir.

İlke karot makineleri sıfır vibrasyon ile performans göstermektedir. Acil beton delme işlemlerinizde dahi ilke karot farkı kendini belli etmektedir. İş bitirici ekibimiz işini en hızlı şekilde ve zamanında, eksiksiz bir şekilde teslim eder ve başarısını en iyi şekilde ortaya koyar. 

 

                                                                                                                


ARA

YOL TARİFİ

Mail Gönder