HİZMETLERİMİZ

Beton Kesme Hizmeti

Beton Kesme Hizmeti

Beton Kesme

Beton günümüzde inşaat sektöründe inşa edilen bütün yapılarda vazgeçilmez bir rol oynamaktadır. Sağlamlığı, gücü, yağmura dayanıklılığı, yangına dayanıklılığı, ses geçirmezliği gibi birçok avantajı bulunan beton aynı zamanda estetik sebeplerden dolayı da en çok tercih edilen ve yapının taşıyıcılığındaki en büyük rolü oynayan maddedir.  Böylesine güçlü ve dayanıklı olan bu madde yapının inşası sırasında veya inşaatı tamamlanmış yapılarda arzu edildiği takdirde estetik amaçlı veya ihtiyaca binaen, kullanıma uygun olarak beton kesme işlemleri yapılabilmektedir. Beton delme işlemi de hızlı bir şekilde gelişen teknoloji ve doğan ihtiyaçlar dahilinde kendi içinde bazı farklı kesim yöntemlerine sahiptir. Bu yöntemleri detaylıca inceleyeceğiz ve aralarındaki farkları göreceğiz.

İlke karot alanında uzmanlaşmış ekibi ile hummalı bir çalışma sergileyip, yılların getirmiş olduğu tecrübe ile siz müşterilerimizi en iyi şekilde memnun etmektedir. Acil beton delme gibi işlemlerinizde dahi ilke karot kaliteli ekipmanları ve son teknoloji makineleri ile daima sizin yanınızda.

Gelişen teknoloji ile birlikte gelişen sektörel gelişmeler ve yenilikleri yakından takip ediyor ve kendimizi her geçen gün daha çok yeniliyoruz. Başta kusursuz bir iş teslimatı ve bununla birlikte gelen müşteri memnuniyeti ise en büyük hedefimiz. İlke karot olarak beton delme, beton kesme, beton kırma, filiz ekme, derz kesme, asfalt kesme, kontrollü bina yıkımı gibi birçok alanda başarılı bir şekilde hizmet vermekteyiz. Bu yazımızda beton kesme işlemi hakkında sizleri detaylı bir şekilde bilgilendireceğiz. Haydi  beton kesme işlemi nerelerde uygulanır bunu inceleyelim.

Beton Kesme İşlemi Nerelerde Uygulanır?

·         Cam, pencere, kapı, tesisat bacaları için açılacak olan alanlarda beton kesimi yapılmaktadır.

·         İnşaat sırasında betonarme yapılarda beton duvarlara destek olması açısından inşa edilmiş istinat duvarlarının ortadan kaldırılması işin beton kesimi uygulanmaktadır.

·         Çatı, balkon, teras gibi korkuluk gerektiren alanlarda koruma amaçlı inşa edilmiş parapetlerin kaldırılması için beton kesimi uygulanmaktadır.

·         Şap dökülmüş zemin üzerinde su tesisatı gibi amaçlarla delik açılması gerektiğinde beton kesimi uygulanmaktadır.

·         Yapı üzerinde projeye göre fazla olan taşmalarda beton kesimi uygulanmaktadır.

·         Kaçak katları ortadan kaldırmak amaçlı beton kesimi uygulanmaktadır.

·         Mimari değişiklikler için beton kesimi uygulanmaktadır.

Beton kesme işlemi için birden fazla yöntem mevcuttur. Kesim yöntemi uzman kişiler tarafından kesilecek olan beton üzerinde inceleme yapıldıktan sonra belirlenir. Belirlenen yöntem sonucu ilke karot donanımlı makineleri ve tecrübeli çalışanları ile kesme işlemini gerçekleştirir.  Bu yöntemler şu şekildedir;

Hidrolik Makine ile Beton Kesme

Hidrolik yağ ile çalışan bu kesim türünde makine ucunda bir testere bulunur ve bu testerenin ucu da çok güçlü bir malzeme olan elmastan yapılmıştır. Kesim yapılacak olan yüzeyde bulunan ray sistemine makinenin yerleştirilmesi ile makine beton kesme işlemine hazırlanır. Bu makine betonarme yüzeylerde donatılı veya donatısız düşey ve yatay performans gösterebilmektedir. Betonarme üzerinde yapacağı kesimlerde 80 cm kalınlığa kadar ulaşabilmektedir. Kesim sırasında vibrasyon oldukça azdır ve kesilen betonarme yüzeyinde herhangi bir çatlak gözlemlenmez.

Derz ile Beton Kesme

Genellikle asfalt kesimlerinde kullanılan bu yöntem yine elmas uçlu testereler ile geçekleştirilmektedir. Zemin üzerinde hareket kolaylığı açısından tekerleklidir. 40 ila 50 cm derinliğe kadar kesim işlemi yapabilmektedir.

Karot ve Tel ile Beton Kesme

İlke karot makineleri bu kesim yönteminde de oldukça başarılıdır. Karot makinelerinin yardımı ile betonarme üzerinde delik açılmasının ardından yine elmas uçlu halatlar yardımı ile kesme işlemi gerçekleştirilir. En gelişmiş beton kesme yöntemi olarak bilinir. Kapı, pencere açılımı veya kontrollü bina yıkımında sıklıkla tercih edilir.


ARA

YOL TARİFİ

Mail Gönder