HİZMETLERİMİZ

Beton Kırma Hizmeti

Beton Kırma Hizmeti

Beton Kırma

Beton agrega, çimento, su ve çeşitli kimyasal ve minerallerin bir araya getirilmesi elde edilen inşaat sektöründe vazgeçilmez bir yere sahip ve yapıların ayakta durması için en temel ihtiyaç malzemelerinden biri olma özelliğini taşır. Günümüz inşaat sektöründe inşa edilen hemen hemen bütün yapıların ham maddesinde betonu görmek mümkündür. Binalar, köprüler, otoparklar, alışveriş merkezleri, yollar, çevre düzenlemeleri gibi hayatımızın her alanında betonu görmek mümkündür. Yapısı oldukça sert ve güçlü olan bu madde ilke karot makineleri yardımı ile kolayca kırma işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Alanında uzman, tecrübeli ve güvenilir ekibimiz son teknoloji ve tam donanımlı ekipmanlarımız sayesinde her türlü sahada siz müşterilerimizin memnuniyetini gözeterek hummalı bir çalışma sergilemekte ve sektördeki başarısını kanıtlamaktadır.

Beton kırma işlemi de profesyonellik gerektiren ve tecrübe isteyen bir işlemdir. Karot makinelerimiz ile gerçekleştirmiş olduğumuz kırma işlemlerini daha yakından öğrenmek için sizlere bu konuyu detaylandıracağız.

Karot Makinesi Nedir?

Kaliteli bir karot makinesi her türlü betonarme yapısında kaba inşaat sırasında ve ya ince inşaat sırasında beton üzerinde delme, kesme, kırma, delik açma, gibi işlemler sırasında kullanılan bir el aletidir. Adı İngilizce Carrot kelimesinden gelmektedir. Havuç manasına gelir. Bunun sebebi ise beton yüzeylerde havuç şekline benzeyen delikleri açmasından dolayıdır.  İşlevselliği oldukça fazla olan ilke karot makineleri sıva ve şap işlemleri uygulandıktan sonra elektrik, doğalgaz, su ve sıhhi tesisatların döşenmesi için beton kırma işlemlerinde de kullanılmaktadır. Bu işlemleri en az hasarla yapan karot makineleri her türlü kaya ve mermer deliminde ve hatta beton içerisinde eğer inşaat demirleri bulunuyorsa bu demirlerin delinmesi de mümkündür. Makine üzerinde bulunan ağız kısmında karotiyer adı verilen ve ucunda elmas bulunan başlıkları vardır. Bu başlıklar çeşitli ebatlarda bulunur ve beton kırma ve kesme işlemlerine göre uygun ve istenilen ebatta olan karotiyer cihaza takılır. Makineyi kullanan kişiye karotçu denir. Makine elektrik ve su yardımı ile çalışmaktadır. Su çevre kirliliğinin önüne geçerken makinenin kullanım ömrünü de uzatmaktadır. Karot makinesi ankraj elemanlarının makineye bağlanması ile beton kırma işleminin gerçekleştirilebilmesi için makine zemine vida ve dübel yardımı ile sağlam bir şekilde sabitlenmiş olması gerekmektedir. Bu noktadan sonra makine başında bulunan karotçu tarafından çalıştırılarak beton kırma işlemi gerçekleştirilir.

Beton Kırma İşlemi Nerelerde Uygulanır?

·         Kombi cihazları için duman ve havalandırma bacalarının açılımında

·         Betonarme duvarlarda kapı, pencere boşluklarının açılmasında

·         Kat döşemlerinde tesisat pencereleri açılımında

·         Merkezi ısıtma sistemi olan binalarda duman bacalarının koyulacağı yerlerde

·         Deprem dayanıklılık testinde gerekli numunenin beton üzerinden alınması işleminde

·         Binaya sonradan ilave edilecek olan asansör kuyusunun açılımında

·         Bahçe duvarlarında gereken kesme ve delme işlemlerinde

·         Çatı ve teraslarda yağmur suyu borularının bağlantısını sağlayacak olan deliklerin açılmasında

·         Mutfaklarda bulunan ankastre havalandırmalarının bacalarının açılmasında

İlke karot olarak yılların getirdiği tecrübe alanında uzman ve güler yüzlü ekibimiz ile beton

 

·         Deprem yönetmeliği dahilinde güçlendirilmesi gereken binalarda epoksi yardımı ile filiz ekme işlemleri için ilke karot makineleri kullanılmaktadır.

 

İlke karot olarak yılların getirdiği tecrübe alanında uzman ve güler yüzlü ekibimiz ile beton kırma işlemlerinizde sizin yanınızdayız. Sahip olduğumuz vizyon ve misyon ile her geçen gün kendimizi daha çok geliştiriyor ve sektörde en başarılı isimlerden biri haline geliyoruz. Teknolojinin getirisi olan yenilikleri yakından takip ediyor ve sektörel çağa ayak uyduruyoruz. İlke karot bu çalışma prensibi ile her geçen gün büyümeye deva ediyor.

 


ARA

YOL TARİFİ

Mail Gönder