HİZMETLERİMİZ

Filiz Ekme Hizmeti

Filiz Ekme Hizmeti

Filiz Ekme ( Kimyasal Ankraj)

Bina güçlendirmesi için uygulanan bu işlem her türlü betonarme yapıda uygulanabilir. Kimyasal yapıştırıcı bir maddenin inşaat demirleri ve beton arasında bağlayıcılığı rolünü üstlenmesi ile bu işlem gerçekleştirilmektedir. Bina, konut, sanat yapıları, barajlar, tren rayları, dış cephe gibi daha bir çok alanda uygulanan filiz ekme işlemi firmamız tarafından alanında uzman ekibimiz ile gerçekleştirilmektedir. İnşaat sektöründe bir çok alanda karot makinelerimiz ile beton delme işlemlerini gerçekleştirmekteyiz. Müşteri memnuniyetini kazanmak ve işimizde hep en iyisi olmak için çok çalışıyor ve işimizi hassasiyet ile yapıyoruz. Aşamalı olarak gerçekleştirilen filiz ekme çalışmalarımızda da en iyisi olma özelliğini taşıyor ve ilke karot olarak adımızı her alanda duyurmaya devam ediyoruz. Filiz ekme işlemleriniz için en güvenilir firma olmaktan gurur duyuyoruz.

Sizlere bu yazımızda filiz ekme işlemini en detaylı şekilde anlatarak aklınızdaki soru işaretlerini ortadan kaldırmayı hedefliyoruz. Betonarme üzerinde uygulanacak her türlü işleme uygun donanımlı ekipmanlarımız ve sahip olduğumuz iş bilinci ile sizlere kusursuz bir hizmet sunmaktan mutluluk duyuyoruz.

Şimdi ise yazımızın devamında kaliteli bir filiz ekme işlemi için uygulanacak olan adımları daha detaylı anlatarak sizlere bu konuda yardımcı olacağız. Teknik olarak üç aşamadan oluşan filiz ekme ( kimyasal ankraj ) beton delme işlemi ile başlamaktadır. Öncelikle bunu inceleyeceğiz.

Beton Delme Aşaması

Uzman karotçular tarafından sahada yapılacak olan inceleme sonucu delik açılacak betonun tespiti, beton delme yöntemi ve beton içerisine yerleştirilecek olan inşaat demirine ( nervürlü inşaat demiri ) uygun ebatta açılacak olan deliğin belirlenmesi şeklinde olan bir tespittir. Bu inceleme ve elde edilen tespitler sonucunda delme işleminin gerçekleştirileceği beton uygun ebatta işaretlenmelidir. Zira açılacak olan deliğin ebadı içerisine yerleştirilecek olan demir ile uygun olmalıdır. İşaretleme işlemi gerçekleştirildikten sonra tam donanımlı ilke karot makineleri, uzman karotçularımız tarafından elmas uçlu makineler ile beton delme işlemi gerçekleştirilmektedir. Burada kullanılan karot makinesinin kullanım alanı çok geniştir. Beton delme, kesme, kırma gibi işlemleri kolaylıkla gerçekleştirebilir. Son teknoloji makinelerimiz arta kalan beton üzerinde herhangi bir hasara yol açmamaktadır. Bunun yanı sıra ilke karot makinelerimiz sıfır vibrasyon ile çalışmaktadır.

Epoksinin Beton İçerisine Enjekte Edilme Aşaması

Beton delme işlemi gerçekleştirildikten sonra sıradaki işleme hazır olan delikler içerisinde kalan beton artıklarının ve tozlarının arındırılması gerekmektedir. Bu uyulama çok önemlidir çünkü beton içerisine enjekte edilecek olan kimyasal madde için kusursuz bir ortam hazırlanması gerekmektedir. Bu nokta da kuvvetli fan motorları yardımı ile bu delikler arındırılarak kimyasal madde ( epoksi ) enjeksiyonuna hazır hale getirilir. Epoksiye hazır olan delikler epoksi tabancası yardımı ile muntazam bir şekilde deliklere sıkılır. Epoksi malzemesinin son kullanma tarihine dikkat edilmesi çok en filiz ekme sonucuna ulaşmak açısından çok önemlidir. Epoksinin uygulanması öylesine hassas bir işlemdir ki hava durumu bile dikkat edilmesi gerekilen unsurlardan biridir. Bu işlemin uygulandığı gün hava ne çok sıcak ne do çok soğuk olmalıdır. Bir sonraki aşamada kullanılacak olan inşaat nervürlerinin de kuru bir yerde nemden uzakta muhafaza edilmiş olması gerekmektedir. Filiz ekme işleminde epoksinin yeri çok büyüktür. Zira bağlayıcılık özeliği ile uygulandıktan kısa bir süre sonra demir ve betonu birbirine güçlü bir şekilde bağlayacaktır.

 Demirlerin Yerleştirilme Aşaması

Filiz ekme işleminin son aşaması inşaat nervürlerinin açılan delikler içerisinde yerleştirilmesidir. Yukarıda belirtmiş olduğumuz koşullarda muhafaza edilmiş olan demirler dikkatli ve muntazam bir şekilde deliklere ilke karot uzmanları tarafından yerleştirilir. Kimyasal bir madde olan epoksi çok çabuk donarak setleşme özelliğine sahiptir.


ARA

YOL TARİFİ

Mail Gönder